12 najfajniejszych hoteli na świecie, które na pewno skłonią cię do podróżowania:

1. Manta Resort (Pemba, Tanzania)

Jest to domek położony 250 od brzegu a jego sypialnia znajduje się pod poziomem morza! Zasypiając można oglądać sobie podwodne życie ryb.

Cena za nocleg: 4200 zł

2. Poseidon Undersea Resort (Fiji)

Ten hotel ma 74 pokoje, 25 z nich znajduje się 15 metrów pod wodą. Podwodne apartamenty mają powierzchnię 50 m2 i znajdują się pod szklanymi kopułami, gdzie można w każdym miejscu w apartamencie obserwować morskie stworzenia.

Cena za 7 dni dla jednej osoby: 63 000 zł.

3. Arctic TreeHouse Hotel (Rovaniemi, Finlandia)

Ten hotel znajduje się pośród arktycznych lasów Laponii. Z jego okien można oglądać zorze polarne a także odwiedzić wioskę Świętego Mikołaja.

Cena za dwa dni: 3600 zł

4. Jumbo Stay (Sztokholm, Szwecja)

Boeing 747-212B należał do szwedzkiej firmy, która zbankrutowała w 2002 roku. Po odkupieniu samolotu przerobiono go na hostel w pobliżu lotniska. Najciekawszy pokój znajduje się w kokpicie pilotów.

Cena za nocleg: 575 zł

5. Skylodge Adventure Suites (Urubamba, Peru)

Ten niecodzienny hotel oferuje 3 przezroczyste kapsuły-pokoje przyczepione 120 metrów nad ziemią w Świętej Dolinie Inków w Peru. Projekt pokoju pozwala w pełni rozkoszować się widokiem rozciągającym się pod stopami, jeśli oczywiście nie masz lęku wysokości.

Cena za nocleg: 1100 zł

6. Free Spirit Spheres (Wyspa Vancouver, Kanada)

Pokojami w tym hotelu są okrągłe domki na drzewie z pełnym wyposażeniem.

Cena za nocleg: 600 zł

7. Giraffe Manor (Nairobi, Kenia)

Oto jeden z najsławniejszych budynków w Nairobi z niesamowitym ogrodem i słonecznym tarasem. Główną atrakcją pobytu tutaj są żyrafy, które często wkładają nawet głowy przez otwarte okna.

Cena za jedną noc: 2000 zł

8. ION Luxury Adventure Hotel (Nesjavellir, Islandia)

Położony na zboczach wulkanu Hengill, 18 km od Parku Narodowego Þingvellir. Hotel działa przede wszystkim dzięki energii geotermalnej (z wnętrza ziemi). Bliskość gorących źródeł zapewnia nie tylko ciepłą wodę, ale także ciepłe powietrze, które sprawia wrażenie, że cały hotel pływa.

Cena za jedną noc dla 2 osób: 2100 zł

9. Treehouse Lodge (Iquitos, Peru)

Hotel oferuje prawdziwe spełnienie marzeń: szansę na zaśnięcie przy dźwiękach padającego deszczu i śpiewu ptaków w amazońskiej dżungli. Goście dosłownie żyją na drzewach, które połączone są ze sobą drewnianymi mostami.

Cena za dwie dobry dla 2 osób: 5200 zł

10. Icehotel (Jukkasjärvi, Szwecja)

Icehotel jest hotelem wyrzeźbionym w prawdziwym lodzie! Unikalne wnętrze jest co roku odtwarzane przez artystów z całego świata, którzy mają okazję swoje pomysły zamienić w rzeczywistość. Pokoje są podświetlane za pomocą lamp LED, udekorowane zwierzęcymi skórami, obrazami i lodowymi rzeźbami.

Cena za noc dla 2 osób: 2445 zł. Spędzenie więcej niż jednej nocy w tym hotelu nie jest rekomendowane.

11. Treehotel (Harads, Szwecja)

Treehotel oferuje gościom piękne apartamenty położone między drzewami. Można nawet wybrać z wielu odmiennych projektów: kapsuły z panoramicznymi oknami, wielkiego ptasiego gniazda, kostki zbudowanej ze szkła lustrzanego czy latającego spodka.

Cena za jedną noc dla 2 osób: 2100 zł

12. Montana Magica Lodge (Neltume, Chile)

Hotel-górę można znaleźć w Parku narodowym Huilo-Huilo w Chile. Z zewnątrz budynek przypomina wulkan i gdyby nie okna, maskował by się w krajobrazie. Drewniany most to jedyne wejście do hotelu.

Cena za jedną noc dla 2 osób: 1500 zł

Komentarze